menu

GRAND PRIX W TENISIE ZIEMNYM MEŻCZYZN

2018-04-17 09:34:51 (ost. akt: 2018-04-17 10:33:19)

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Hali Widowiskowo – sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie odbyło się wielkie Grand Prix Szczytna w tenisie ziemnym.

Impreza została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu oraz Tenis Club Szczytno.
Przez wiele godzin tenisiści wytrwale walczyli w swoich kategoriach wiekowych. W pełni wykorzystali stworzone im warunki by przetestować swoje umiejętności w rywalizacji meczowej z innymi zawodnikami.
Młodym tenisistom towarzyszyła przedmeczowa trema, lecz już po kilku odbitych piłkach zapomnieli o niej. Grali odważnie, z ogromnym zaangażowaniem i poprawnie technicznie.

Z takiej gry zadowolony był ich trener Witold Mocarski. Cieszył się z nowego narybku tej pięknej, choć wymagającej dyscypliny sportu. Za stworzone możliwości rywalizacji w turnieju dziękowali młodzi tenisiści jak i ci z kategorii open. Podziękowania były kierowane do władz miasta oraz Dyrektora MOS Pana Krzysztofa Mańkowskiego.

Końcowa klasyfikacja w poszczególnych kategoriach :

KRASNAL – Kacper Gierach
SKRZAT – Aleksander Spychał
MŁODZIK – Michał Zaborowski
KADET – Maciej Lisewski

OPEN :
1. Marek Gierach
2. Mirosław Drapała
3. Ex aequo Alfred Kryczało i Maciej Parzych

Zadowalający jest fakt, że w tym samym turnieju obok seniorów mogli wystąpić młodzi tenisiści, którzy debiutowali na tych zawodach. Należy mieć nadzieję, że niebawem będą oni równorzędnymi rywalami. Tenis jest sportem bez ograniczeń wiekowych, a zaawansowany wiekowo senior grając z młodszym zawodnikiem wcale nie stoi na przegranej pozycji. Na rozpoczęcie przygody z grą w tenisa nigdy nie jest za późno!
  • Mistrzostwa Polski Kadetów w Piłce Siatkowej