menu

ZAWODY SKUTERÓW WODNYCH

2017-08-21 13:42:38 (ost. akt: 2017-08-21 13:45:37)

Krzysztof Mańkowski Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w Ogólnopolskich Zawodach Skuterów Wodnych.

Pasja, którą szczytnianin zaraził się podczas odbywających się w Szczytnie zawodów skuterowych trwa nieprzerwanie do dziś. Podczas odbywających się w miniony weekend Amatorskich Mistrzostw Polski w gdańskiej Stewie Krzysztof Mańkowski ponownie jak przed rokiem zakończył zawody na podium zdobywając III miejsce. Na starcie tegorocznej edycji zawodów stanęło 32 zawodników, którzy mieli do pokonania dwa okrążenia o dł. 300m ze slalomami wyznaczonymi pomiędzy bojami. Nasz zawodnik w klasie do 90KM musiał uznać wyższość dwóch zawodników z Gdańska i Poznania. Jednakże tegoroczny sukces należy traktować wyżej niż w roku ubiegłym, ponieważ w zawodach brała udział większa ilość zawodników w tym również z zagranicy, a także poziom zmagań był zdecydowanie wyższy.

Zawody organizowane w tym miejscu już po raz jedenasty są niezwykle atrakcyjne i widowiskowe, można podziwiać pędzące skutery z szybkością ponad 100/h po obu stronach Wisły. W tegorocznych zawodach udziału nie mógł wziąć inny szczycieński medalista Jerzy Senderowski, którego w Szczytnie zatrzymały obowiązki służbowe.  • Mistrzostwa Polski Kadetów w Piłce Siatkowej