menu

WALENTYNKOWY PIKNIK MORSÓW

2016-02-15 13:05:34 (ost. akt: 2016-02-16 07:49:11)

W sobotnie przedpołudnie na plaży miejskiej wiele się wydarzyło.

Kolejną imprezę tym razem pod nazwą „Walentynkowy Piknik Morsów” wspólnie zorganizowało Stowarzyszenie Morsy Szczytno i Miejski Ośrodek Sportu. Jak można uczcić święto zakochanych ? – oczywiście biegiem i zimną kąpielą.

Walentynkowe morsowanie odbyło się pod specjalnym przesłaniem „bezpieczny lód”. Przed biegiem i wejściem do wody, licznie zgromadzona publiczność i sami uczestnicy wysłuchali wykładu szczycieńskich policjantów na temat bezpiecznego przebywania na lodzie, a strażacy z KPPSP przeprowadzili pokaz ratowania tonącego pod którym załamał się lód.

Odbyły się również zawody w przeciąganiu liny, w których morsy pokonały szczycieńskich bokserów. Gwoździem programu było przepłynięcie pod lodem pomiędzy przeręblami wykonane przez gościa honorowego, rekordzistę świata w długości przebywania w lodzie Zbigniewa Falkowskiego.

W biegu, który odbył się przed morsowaniem wzięło udział 71 zawodniczek i zawodników. Z kąpieli skorzystało ponad 50 osób. Po raz kolejny okazało się, że nasza plaża doskonale sprawdza się zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, gorącą grochówką oraz wykładem Zbigniewa Falkowskiego o korzystnym wpływie zimowych kąpieli na organizm człowieka.