menu

SUKCES SZCZYCIEŃSKICH MOTOROWODNIAKÓW

2016-06-06 11:03:55 (ost. akt: 2016-06-06 11:20:49)

Autor: MOS Szczytno

W odbywających się w Gdańsku X Jubileuszowych Mistrzostwach Polski amatorów skuterów wodnych wzięło udział dwóch mieszkańców Szczytna- kierownik wydziału IKEA INDUSTRY Jerzy Senderowski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Krzysztof Mańkowski.

W kategorii Spark do 90 KM nasi zawodnicy zajęli ex aequo  III miejsce. Po raz pierwszy w historii mistrzostw zdarzyła się taka sytuacja, że dwóch zawodników zakończyło zawody z tym samym czasem. Po dwóch przejazdach Jerzy Senderowski miał lepszy czas, ale po odjęciu karnych sekund za ominięcie bojki czasy obydwu szczycieńskich zawodników były identyczne.

Pikanterii dodaje fakt, że sytuacja taka dotyczyła zawodników z tego samego miasta. W zawodach, które odbyły się na przystani Stewa uczestniczyło wielu czołowych skuterowców amatorów z całej Polski. Zawody skuterów są niezwykle atrakcyjne dla oglądających. Widzowie mogą poczuć i zobaczyć z bliska ogromną moc, adrenalinę i dużą dawkę sportowej rywalizacji. Szybkości powyżej 100 km/h są na porządku dziennym a ryk silnika robi naprawdę niesamowite wrażenie.